Na trhu se objevila nová rychlá online půjčka s názvem „Švýcarská půjčka“. Stejně jako u kont ve švýcarských bankách, je i tady kladen důraz na bezpečnost a diskrétnost. Jestli název skutečně odráží kvality švýcarských bank, jsme podrobně zkoumali a výsledek se dočtete v této recenzi. Švýcarská půjčka nás překvapila tím, jak rychle lze mít peníze na účtu a jak jednoduše a okamžitě lze zaplatit splátku – takový komfort nenajdete ani u půjček, které jsou několik let na trhu. Zkušenosti klientů se švýcarskou půjčkou můžete nalézt pod článkem.

Představení švýcarské půjčky

Švýcarskou půjčku poskytuje společnost SWISS FUNDS, a.s. řádně zapsaná v obchodním rejstříku se základním kapitálem 34 600 000,- Kč, čímž i splňuje jednu z nelehkých podmínek novely zákona o spotřebitelském úvěru, která vešla v platnost 1. 12. 2016.
Každý klient si může půjčit peníze od 1000,- Kč do 20 000,- Kč až na 3 měsíce. Půjčku je možné zaslat pouze na bankovní účet. Švýcarská půjčka využívá u vybraných bank službu rychlých bankovních plateb. V praxi to znamená, že po schválení žádosti se peníze zasílají okamžitě na účet v reálném čase. V případě, že máte jinou banku, převod peněz na účet probíhá standartně do druhého dne. Vyřízení půjčky je zdarma.
Švýcarská půjčka tedy nejen šlape jako švýcarské hodinky, ale také klade důraz na vaši bezpečnost. Všechny vyplněné a zaslané údaje z vaší strany jsou šifrovány pomocí webového protokolu https. To znamená, že spojení mezi vámi a webem je soukromé.

Švýcarská půjčka – shrnutí

 • přehledné webové stránky, jednoduchý formulář
 • okamžité převody peněz na účet
 • bezpečnost údajů
 • půjčka až na 3 měsíce
 • mnoho možností splátky
 • není u lidí přiliš známá
Příklad švýcarské půjčky
Výše půjčky 4000,- Kč
Datum splatnosti 30 dní
Celkem zaplatíte 5200,- Kč (úrok je 1% denně)

Poplatek za prodloužení o dalších 7 dní: 280,- Kč

Okamžitá půjčka ihned na účet

Peníze můžete mít díky využití rychlých plateb u vybraných bank ihned na účtu! Pokud potřebujete peníze opravdu ihned, je švýcarská půjčka pro vás ta pravá. Mnoho jiných poskytovatelů uvádí, že právě oni poskytují okamžitou půjčku ihned na účet, ne vždy je to ale pravda. Vždy záleží na typu banky, z které je půjčka odesílána. Jen u těchto rychlých plateb, které švýcarská půjčka poskytuje, si můžete být jisti okamžitým převodem peněz na účet.

Okamžitá půjčka ihned na účet platí, pokud máte účet u některé z těchto bank:

 • Komerční banka
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • FIO banka
 • Raiffeisenbank
 • Moneta Bank (GE Money Bank)
 • UniCreditBank
 • Sberbank

Průběh žádosti o švýcarskou půjčku

Na stránkách švýcarské půjčky si nejprve zvolíte částku, kterou si chcete půjčit a datum, kdy chcete půjčku vrátit. Tlačítkem „vyřídit půjčku“ poté přejdete k vyplnění formuláře pro vyplnění základních osobních údajů. Po vyplnění žádosti dojde k vytvoření uživatelského účtu. Přihlašovací informace vám budou zaslány na uvedenou e-mailovou adresu.

Každá společnost má zákonnou povinnost si co nejlépe ověřit totožnost dlužníka a prověřit jeho schopnost splácet. Proto po přihlášení do klientské zóny je potřeba zaslat ofocený občanský průkaz, druhý doklad totožnosti (např. řidičský průkaz, průkaz pojištěnce nebo cestovní pas), nejaktuálnější výpis z účtu (chodí do e-mailu nebo poštou) a zaslat 1,- Kč z vašeho účtu jako ověřovací platbu, že se skutečně jedná o váš účet, na který budou zaslány peníze.

Jakmile dojde ke schválení žádosti, okamžitě dojde k odeslání peněz na váš účet. Jak bylo již zmíněno výše – pokud máte účet u jedné z bank podporující rychlé platby, peníze budete mít na účtu do pár minut.

Zaplacení půjčky nebylo nikdy jednodušší!

Švýcarská půjčka nabízí možnost zaplatit splátku půjčky online přes platební bránu ThePay, která umožňuje platby kartou a zrychlené platby u vybraných bank (viz obrázek). Takto lze půjčku zaplatit klidně až v den splatnosti a budete mít jistotu, že k připsání peněz dojde okamžitě. S touto službou rychlých plateb se již můžeme delší dobu setkat u středně velkých či větších e-shopů – ty potom uvidí platbu za vaši objednávku ihned v systému a mohou ji ihned vyřídit. Za využití služeb rychlých plateb neplatíte nic navíc.

Prodloužení švýcarské půjčky a splátkový kalendář

Při žádosti o půjčku se můžete rozhodnout, zda chcete půjčit na 10 až 30 dní, nebo rovnou na 2 až 3 měsíce, proto ihned při vyplňování žádosti se pokuste odhadnout, kdy jste schopni půjčku vrátit. Splatnost půjčky lze odložit maximálně o dalších 30 dní. Za každý den prodloužení navíc zaplatíte poplatek 1% z půjčené částky – opět stejně jako úroky. Částku za prodloužení je ale nutné zaplatit ihned, tzn. prodloužení půjčky 4000,- Kč o 7 dní vás bude stát pouze 280,- Kč.

Švýcarská půjčka – shrnutí

Švýcarská půjčka uvádí, že ze všech podaných žádostí o půjčku bylo 47% schválených. Upřímně, ještě jsme se na trhu nesetkali s tak rychlou půjčkou. Jedná se o nejlepší okamžitou půjčku ihned na účet, která je navíc velmi spolehlivá a bezpečná. Výše úroku 1% za den z půjčené částky je standartní sazba u tohoto typu půjček.