Credit Limit od společnosti Ferratum Bank je v kategorii nebankovních úvěrových produktů poměrně specifický. Nejedná se totiž o klasickou nebankovní půjčku, ale jde o flexibilní finanční rezervu, kterou můžete čerpat podle vašich potřeb a aktuální situace. Není u ní žádná pevně daná doba splatnosti a záleží tak pouze na vás, jak dlouho budete úvěr čerpat.
Úvěrový rámec finanční rezervy Credit Limit je od 2 500 Kč až do 35 000 Kč. Zvolenou částku v případě schválení žádosti dostanete vyplacenou na bankovní účet (výhodou je, že pokud jej nemáte, můžete si ji nechat poslat k někomu z rodiny, jenž má stejné příjmení), splácet pak musíte vždy alespoň minimální měsíční splátku. Jestli ale splatíte pouze stanovené minimum, nebo uhradíte více, záleží na vás. Flexibilita půjčka Credit Limit spočívá i v tom, že můžete kdykoliv uhradit celou zbylou částku, nebo poslat vyšší splátku a navýšit si tak částku, kterou pak můžete opakovaně čerpat. Výhod tohoto produktu lze využívat v podstatě neomezeně, podmínkou je vždy pouze včasné uhrazení minimální měsíční splátky.
Credit Limit ale není zrovna levný – pevně stanovený denní úrok činí 0,2833 %, roční procentní úroková sazba se tak pohybuje od 219,2 % až do 408,4 %. Musíte si také dávat pozor na včasné splácení, v opačném případě by vám hrozily sankce – za opožděné splátky může být účtována pokuta ve výši 250 Kč, dále pak úroky z prodlení a smluvní pokuta. Pokud by ale došlo k situaci, že byste splátku nebyli schopní zaplatit včas, rozhodně kontaktujte zákaznické centrum, kde se s vámi určitě domluví na vhodném řešení situace.
Co se týká sjednání finanční rezervy, tak to je velmi snadné a rychlé. Stačí si jen nastavit požadovanou částku, vyplnit jméno, příjmení a telefonní číslo a pak vyplnit krátký registrační formulář. Poté se vám telefonicky ozve pracovník úvěrové společnosti, který s vámi žádost projedná a v případě schválení vám budou peníze ihned odeslány na účet. Pochvalu si určitě zaslouží fakt, že zákaznický servis je v provozu nonstop a peníze jsou odesílány nejpozději do druhého pracovního dne, většinou ale už do jedné hodiny.