Dalším zajímavým nebankovním úvěrem, který je určený pro široké spektrum potenciálních klientů, je hotovostní půjčka ExpressCash, jež nabízí úvěry od 5 000 Kč do 50 000 Kč. V čem je tato půjčka zajímavá, pro koho je určená, jak si ji sjednat a jaké jsou její klady a zápory?
Nebankovní půjčka ExpressCash je vhodná jak pro zaměstnance, tak i pro podnikatele, důchodce nebo matky na mateřské dovolené. Nejde o žádné extra vysoké částky, úvěrový rámec je od 5 000 do 50 000 Kč, doba splácení je ale docela příjemně dlouhá – od 14 do 20 měsíců. Díky tomu jsou tak splátky úvěru celkem nízké a pro hodně lidí je tak půjčka atraktivní právě proto, že z jejich měsíčního rozpočtu nemusejí splácet žádné horentní sumy.
Druhou stranou mince jsou ale úrokové sazby, které jsou dost vysoké a RPSN (roční procentní sazba nákladů) začíná na 229 % což je docela hodně. Půjčka tak v tomto smyslu moc výhodná není, ale svoje klienty si určitě najde – jedním z důvodů může být i fakt, že se jedná o hotovostní úvěr. Peníze tak dostanete vyplaceny přímo na ruku a půjčka je tak dostupná i lidem, kteří z různých důvodů nemají vlastní bankovní účet. Dnes již hodně úvěrových společností podmiňuje poskytnutí půjčky právě vlastním účtem u banky a v tomto ohledu je tak pro mnoho lidí ExpressCash řešením.
Splácení pak probíhá jednou měsíčně, peníze od vás vždy vybere obchodní zástupce společnosti – jedná se tak o podobný model, jako má např. Provident. Kromě hotovostního úvěru jinak poskytovatel půjčky ExpressCash nabízí i bezhotovostní půjčku od 100 000 Kč do 10 000 000 Kč až na 20 let, u ní už je ale nutné ručit nemovitostí.

Základní údaje:

výše půjčky: 5 000 Kč – 50 000 Kč
splatnost: 14, 17 nebo 20 měsíců
RPSN: od 229 %
způsob vyplácení: v hotovosti

žádost: online prostřednictvím webových stránek

Žádost o půjčku můžete vyplnit přímo zde: