• Není půjčka jako půjčka

 

Prázdniny končí a řada z nás si k tomu s úlevou dodá: „Nejvyšší čas!“ Nejde snad ani tak o to, že by se nám nelíbil čas volna a letních dovolených, avšak pro mnohé konec léta také znamená absolutně vyčerpané konto. Teplé letní měsíce nejen svádí k cestování a podnikání výletů, ale také k stavebním rekonstrukcím či modernizacím bytu. Ať tak, či onak společným jmenovatelem bývá finanční náročnost těchto akcí.

 

  • Jak řešit nedostatek peněz?

 

Jednou z možností je žádost v bance nebo jiné finanční instituci. V takovém případě musíme být připraveni na zvýšenou byrokracii. Stávající peněžní domy požadují adekvátní ekonomickou stabilitu svých klientů, proto si kladou jako první podmínku doložení stálého příjmu. Dalším kritériem úspěšně poskytnuté půjčky bývá vedení bankovního účtu u banky, která má úvěr poskytnout, a určitá forma zajištění v podobě druhého ručitele či zástavního práva. Obvykle se toto řešení finanční krize může vlivem všech požadavků protáhnout.

 

  • Rychlá žádost i řešení

 

Jako další způsob jak získat peníze se jeví nebankovní půjčka. Mnohdy lze žádost o její poskytnutí vyřešit bez osobního kontaktu prostřednictvím počítače online rovnou z domova. Výhodou je, že si žadatel sám zvolí dobu a datum splácení, kdy zohlední termín vlastní výplaty či jiného očekávaného kladného zůstatku na účtě. Záleží na poskytovateli půjčky. Některý stanoví maximální sumu poskytnutých peněz pro nové klienty, jiný požaduje kratší dobu splatnosti a následně úvěr již takto prověřeným zákazníkům prodlouží.

 

  • Jak vybrat tu pravou

 

Avšak i mezi nebankovními půjčkami nalezneme řadu rozdílů od výše poskytnutých finančních prostředků po dobu splácení. Rychlé půjčky řešící akutní nedostatek peněz nabízí splatnost v řádu dní. Nejčastěji jsou poskytnuty na dobu jednoho měsíce a jejich cílem je řešit naléhavou peněžní krizi. Slouží k překlenutí nedostatku do doby, než klient získá další výplatu. Nalezneme ale i ty, které jsou umořovány po dobu jednoho roku až tří let. S tím souvisí i jejich výše. Dlouhodobější horizont dává prostor pro vyšší sumu. Krátkodobá měsíční finanční výpomoc se obvykle pohybuje v řádu deseti tisíců korun. Za významné kritérium se považuje tzv. RPSN. Jedná se o roční procentní sazbu nákladů, která zahrnuje nejen úrok, ale i další výdaje, jež za úvěr musíme zaplatit. V této oblasti jsou rozdíly značné – od tří tisícové roční úrokové sazby po pouhou deseti procentní.

Podívejte se na naše ověřene půjčky

Klikněte ZDE